W sierpniu bieżącego roku trenerzy VI-ligowego klubu piłkarskiego MKS Pogoń Ruda Śląska odbyli tygodniowy staż – wymianę doświadczeń w angielskim klubie NPower League Two – Plymouth Argyle. W czasie pobytu w Plymouth trenerzy mieli okazję zapoznać się ze strukturą klubu, z cyklem treningowym, podejściem do zajęć zawodników, kadry trenerskiej, organizacją i infrastrukturą oraz zapleczem.

Wyjazd odbył się w ramach projektu pt. W pogoni po doświadczenia z kolebki futbolu szansą na piłkarski rozwój w lokalnymśrodowisku Górnego Śląska, który został zrealizowany i sfinansowany z programu Komisji Europejskiej Uczenie się przez całe życie – Leonardo da Vinci.

HISTORIA THE PILGRIMS

Klub został założony w 1886 r. jako Argyle Football Club. Plymouth Argyle FC stał się profesjonalnym klubem piłkarskim w 1903 r. Klub zawdzięcza swą nazwę regimentowi wojskowemu Argyll and Sutherland Highlanders, który organizował swoje mecze piłkarskie w okolicy. Inne źródła podają, że nazwa klubu wywodzi się z nazwy geograficznej Argyle.

Pierwszym meczem profesjonalnego klubu w 1903 r. było zwycięstwo z West Ham United 2:0. Największym sukcesem klubu było dotarcie w 1984 r. do półfinału Pucharu Anglii – Plymouth Argyle wyeliminowali West Bromwich Albion i Derby County, natomiast przegrali z Watfordem 0:1. Drużyna grała wtedy w III lidze. W 2007 r. zespół ponownie dotarł do czołówki Pucharu Anglii i odpadł w ćwierćfinale, ponownie ulegając drużynie Watford 0:1. Mimo że klub nie grał nigdy w Premiership, sięgając najwyżej zaplecza elity angielskiej w rozgrywkach Championship w latach 2004–2010, to swoją strukturą i profesjonalizmem dorównuje najlepszym klubom z Wysp Brytyjskich.

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 0

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Trenerzy ciągle zmagają się w swojej pracy z nadmiarem obowiązków, brakiem czasu i realizacją złożonych obietnic. Potrzebują takiego usprawnienia organizacji zadań, aby zachować wysoką produktywność w pracy. Metoda GTD to szansa na osiągnięcie tego w prosty, a zarazem bardzo efektywny sposób.