W tegorocznych targach Poznań Sport Fair 2014 w Poznaniu wzięło udział ponad 60 wystawców, którzy reprezentowali produkty i usługi szeroko związane z różnymi dyscyplinami sportu. Tradycyjnie także tegorocznej edycji targów towarzyszyła jedna z największych imprez sportowych w Polsce Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza. Jak co roku Start i Meta maratonu przebiegała przez tereny MTP, co uczyniło Targi Sportowe doskonałym jego uzupełnieniem. Patronem medialnym targów był Magazyn Trenera.

Jak wynika z badań Centrum Badania Opinii Społecznej, z jednośladu korzysta 51% naszych rodaków, pływanie to domena 28% naszego społeczeństwa, natomiast co piąty Polak deklaruje bieganie i jogging jako swoją ulubioną i uprawianą dyscyplinę sportu. Posiadając taką wiedzę, naturalną koleją rzeczy staje się zorganizowanie wydarzenia, dzięki któremu w jednym czasie i miejscu można zobaczyć ofertę firm i producentów oferujących bogaty asortyment sportowy.

Profesjonalne badanie stopy

Na stoisku firmy ASICS w trakcie targów można było zbadać stopy metodą tzw. FOOT ID. Jest to metoda trójwymiarowego skanowania pozwalająca szczegółowo określić strukturę biomechaniczną stopy. Dzięki temu można precyzyjnie dobrać odpowiednie obuwie do indywidualnych potrzeb biegacza.

Sportowy Cash Back Fundacji Kibica

Fundacja Kibica zademonstrowała w Poznaniu społeczny projekt Sportowego Cash Backu, za pośrednictwem którego każda osoba sympatyzująca ze sportem będzie mogła wspierać swój ulubiony klub lub związek sportowy. Jest to program nowatorski, który realizuje się podczas codziennych zakupów i nie wymaga żadnego wkładu finansowego od żadnej ze stron. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na szkolenie dzieci i młodzieży, która już niedługo będzie stanowić o sile polskiego sportu!

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 77  Strona 78

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Sport szkolny to ważny element w rozwoju fizycznym, o dużym potencjale wychowawczym. Jego zadaniem jest przygotowanie do dorosłego życia w świecie, którego tak naprawdę nie znamy ponieważ trudno sobie wyobrazić, jak będzie wyglądało życie ludzi na przykład za 20 lat. Cywilizacyjny postęp zmienia styl naszego życia i naszej pracy, a także model wypoczynku.

Inicjatorzy akcji zdrowotnych wywodzą się z różnych branż. Edukacja w dziedzinie zdrowego żywienia, zdrowotnych aspektów aktywności fizycznej, ekologii i bezpieczeństwa jest nie tylko domeną wyspecjalizowanych fundacji i stowarzyszeń, ale coraz częściej również przedsiębiorców – w ramach działań CSR, czyli społecznej odpowiedzialności biznesu – oraz małych oddolnych inicjatyw.