Rozmowa z pięściarzem Krzysztofem „Diablo” Włodarczykiem.

Krzysztofie, już wiele miesięcy minęło od twojej walki z Drozdem. Przyzwyczaiłeś nas przez te cztery lata, że zawsze wracasz z pasem... Ciężko było zacząć normalnie żyć po porażce?

To był trudny czas i trudno było zacząć znowu normalnie funkcjonować. Cztery lata były wspaniałe, piękne i ten czas mógłby trwać nadal – gdyby nie moja głowa i problemy, z którymi w tamtym czasie walczyłem. Moja głowa była gdzieś w chmurach. Nie potrafiłem przestać myśleć o problemach, skupić się na treningach i tym, co było dla mnie ważne sportowo w tamtym czasie.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 44  Strona 45  Strona 46  Strona 47

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Rozmowa z Januszem Kozakiem – trenerem reprezentacji Polski, która w październiku 2016 roku wywalczyła złoty medal na Mistrzostwach Europy Dywizji B w Szwajcarii – o sporcie osób niepełnosprawnych, filozofii trenerskiej oraz o przygotowaniach kadry Polski do imprez rangi mistrzowskiej. Więcej o działaniach polskiej kadry można przeczytać na stronie internetowej Stowarzyszenia Sportu Osób Niepełnosprawnych – www.sson.pl

Każdy, kto poważnie i odpowiedzialnie podchodzi do swojej pracy, planuje ją z dużym wyprzedzeniem i przygotowuje się do określonych zadań. Planowanie pozwala szybciej i bez błądzenia osiągać zamierzone cele, ponieważ dobry plan pełni rolę drogowskazu i motywuje do pracy. Trener i nauczyciel nie mogą pracować bez planu. Nie może też być to tylko ogólny nieutrwalony zamysł. Realnej mocy planu doświadczymy wówczas, gdy przyjmie on postać spisanych zadań.