Rozmowa z NATALIĄ MLEKICKĄ – mistrzynią Polski w fitness gimnastycznym, trenerem personalnym, wykładowcą.

Mimo młodego wieku wiele Pani osiągnęła. Początki jednak nie były łatwe. Rodzice próbowali odwieść Panią od planów rozwinięcia kariery sportowej. Kiedy zatem na dobre rozpoczęła się Pani przygoda ze sportem?

Zawsze byłam bardzo aktywna, ale ta aktywność nie była ukierunkowana aż do momentu, gdy rodzice zdecydowali, że odrzucą propozycję jednej z najlepszych warszawskich podstawowych szkół sportowych i nie poślą mnie do niej. Doprowadzili do tego, że zaczęłam interesować się gimnastyką (ojciec był gimnastykiem sportowym) i tańcem (mama była entuzjastką tańca). Z każdym kolejnym krokiem moja pasja i zaangażowanie rosły.

W okresie dojrzewania skoncentrowała się Pani zatem na gimnastyce i tańcu towarzyskim. W późniejszym czasie pojawił się też trening siłowy. Skąd pomysł na połączenie tych na pozór odmiennych dyscyplin?

To, że zawitałam na siłownię, początkowo podyktowane było chęcią rozwinięcia ciała i jego zdolności, aby móc jeszcze lepiej realizować gimnastyczne i taneczne cele. Po jakimś czasie nie dość, że uzyskałam więcej siły do treningów gimnastycznych oraz wytrzymałości i gibkości do tanecznych, to nie mogłam nie zauważyć, jak bardzo zmieniło się moje ciało. To było dla mnie nowe i intrygujące. Piękno tanecznych ruchów zostawało na parkiecie, a gimnastyczne opanowanie i siła na przyrządach i macie. Sylwetka, którą budowałam, była ze mną cały czas. Nie potrafiłabym rozdzielić tych dyscyplin. Wszystkie 3 są ze sobą połączone, jeśli którąś chciałabym odłączyć, pozostałe ucierpiałyby na tym, a ja byłabym zupełnie kimś innym.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 47  Strona 48

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Brytyjczycy zdobyli na Igrzyskach Olimpijskich w Atenach 2004 r. 30 medali, zajmując 10. miejsce w klasyfikacji medalowej. 4 lata później w Pekinie wskoczyli już na 4. miejsce tego rankingu z 47 medalami. W roku 2012, będąc gospodarzami igrzysk, wywalczyli w Londynie 65 medali, zajmując 3. miejsce w klasyfikacji medalowej. Co ciekawe, tendencja ta nie ustała po igrzyskach w stolicy Wielkiej Brytanii. W ubiegłym roku w Rio de Janeiro Brytyjczycy zajęli 2. miejsce z 67 medalami. Przyglądając się jednak bliżej metodom szkolenia sportowców...

Większość projektów dotyczących aktywności dzieci i młodzieży realizowanych w ostatnich latach przez różne podmioty obejmowało wyłącznie organizację i przeprowadzenie zawodów sportowych. Od dłuższego czasu trenerzy oraz blisko z nimi związani działacze sportowi zastanawiali się, jak rozwijać zdolności młodych sportowców nie tylko w zakresie ich możliwości startowych, ale przede wszystkim w zakresie przygotowania i zapewnienia im systematycznych szkoleń. Przełom nastąpił w 2014 r. podczas Mistrzostw Polski w lekkoatletyce...