Jesteś trenerem na siłowni? Przetestuj w trakcie sesji cztery scenariusze treningu mentalnego, przeznaczonego dla zawodowych sportowców.

Dla trenera pracującego w siłowni, sesje z zawodnikami uprawiającymi konkretną dyscyplinę, oznaczają wsparcie tych sportowców w trakcie ćwiczeń przygotowujących do rozgrywek i zawodów.

Jak wykorzystać trening siłowy zawodowców do wzmocnienia ich kondycji psychicznej? Posługując się czterema głównymi wytycznymi autorstwa trenera Kena Mannie`ego1. Oto one:

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 41

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Choć w seniorskiej piłce nożnej na boisku występuje równocześnie po jedenastu zawodników z każdej strony (przy wyjątkowym naprzykrzaniu się sędziemu nie musi to być jednak regułą przez dziewięćdziesiąt minut), praktycznie nie pojawiają się sytuacje, w których bramki padałyby po akcji wymagającej aktywnego udziału wszystkich graczy.

Finały mistrzostw świata w 2014 roku przypominały podróż w czasie. Na pierwszy rzut oka trudno jednak było jednoznacznie ustalić zwrot wektora: czy to w przyszłość, czy może w przeszłość? Oto na naszych oczach historia albo postanowiła zawrócić i zrobić rundę honorową, albo napisać się na nowo. A dokąd tak naokoło zmierzamy? Do ustawień rozpoczynających się od jeden – trzy – itd. według trenerów finalistów.