Sukces uderza do głów sportowców na całym świecie. Co zmienia się w osobie zawodnika i jego otoczeniu, że niemal z dnia na dzień staje się lub jest odbierany jako zarozumiały, wyniosły i lekceważący?

Co jakiś czas w mediach pojawiają się doniesienia o zawodnikach, którzy zaprzepaszczają swój talent i możliwości na fantastyczną karierę. Niektórym udaje się ciężką pracą wrócić do sportu, jednak część z nich pozostaje już w cieniu „dawnego“ samego siebie. Uderzenie sodówki może zniszczyć karierę zawodnika w każdym wieku, niezależnie od...

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 0

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Przy każdym kroku wykonujemy wysiłek, tracąc energię i zużywając węglowodanowe zapasy nagromadzone w mięśniach, w wątrobie, spalamy też tkankę tłuszczową. Każdy trening to wysiłek doprowadzający organizm do zużycia, podczas którego pojawia się zmęczenie, choć subiektywnie możemy go nie odczuwać. Jak to się dzieje, że regularny trening poprawia naszą wydolność? A może systematyczność nie jest wcale tak ważna?

Atrakcyjność gry w piłkę nożną polega najczęściej na widowiskowości meczu. Oparta jest ona w dużej mierze na indywidualnych umiejętnościach technicznych piłkarzy. Widzów zachwycają piękne bramki, udane zwody czy dryblingi. Ciekawy mecz obfituje w sytuacje kontrowersyjne, w momenty szybkich zmian akcji i dużego zaangażowania piłkarzy. Aby temu sprostać zawodnicy ciężko trenują, pokonując własne słabości i niedoskonałości. Wszystko po to, aby w kluczowym momencie mieć siłę do pokonania przeciwnika w trudnym meczu.