Rzut osobisty. Naprzeciwko tylko tablica i zawieszony na niej kosz. Nie ma żadnego utrudnienia. Nikt nie przeszkadza. A w dodatku jest sporo czasu, bo aż 10 sekund, aby się skoncentrować i oddać celny rzut. Droga do pewnych punktów stoi otworem. A jednak statystyki pokazują, że to nie takie proste zadanie – nawet koszykarze NBA mają problemy z tym elementem gry. W tym sezonie trafiają z 74-procentową skutecznością i, co ciekawe, to poziom, który utrzymuje się od lat 60. ubiegłego wieku. Od tamtego czasu wszystkie inne statystyki rzutów w lidze...

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 0

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Koncentracja polega na skupieniu, ześrodkowaniu uwagi i skierowaniu jej na określoną myśl, przedmiot, sytuację czy zadanie. Jest ona procesem lub stanem absolutnie niezbędnym w czasie szkolenia sportowego i startu podczas zawodów.

Mięsień dwugłowy ramienia, jak sama nazwa wskazuje, składa się z dwóch głów: długiej (łac. caput longum) i krótkiej (łac. caput breve), natomiast mięsień trójgłowy ramienia – na podobnej zasadzie – składa się z trzech głów: przyśrodkowej (łac. caput mediale), która przylega do kości ramiennej, tworząc warstwę głęboką, długiej (łac. caput longum) i bocznej (łac. caput laterale), leżącej na przyśrodkowej.