Istnieje pokusa, by uważać amerykańskie metody szkoleniowe za najwłaściwsze. Taka tendencja specjalnie nie dziwi, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę dominację amerykańskich pływaków na międzynarodowych imprezach. Żaden plan szkoleniowy nie jest jednak idealny – nie inaczej jest z systemem szkoleniowym pływania za wielką wodą. Na przykład wielu amerykańskich pływaków, mając łatwy dostęp do rozbudowanej infrastruktury sportowej i nowoczesnych technologii, nie wie, jak w pełni skorzystać ze stworzonych dla nich warunków. Na ich tle polscy pływacy...

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 0

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

W grupach społecznych, do których wszyscy należymy, ludzie przyjmują określone role: w pracy, w rodzinie, podczas towarzyskich rozgrywek w bilard, a tym bardziej w drużynie sportowej. Znajomość mechanizmów rządzących grupą jest podstawą pracy trenera. Jak sprawić, by w naszej drużynie – która jest jak orkiestra – zawodnicy zajęli odpowiednie miejsca i grali na odpowiednich instrumentach?

Rozgrzewka ruchowa jest nieodłącznym elementem każdych zajęć fizycznych, bez względu na formę aktywności, jaką uprawiamy – czy to będzie koszykówka, piłka nożna czy taniec.