Testy sprawności technicznej przeprowadza się w celu powtórzenia próby. określenia poziomu umiejętności technicznych zawodników. Są to próby metodyczno-pomiarowe, które mają pomóc w ustaleniu przydatności zawodników do dalszego szkolenia i określenia ich perspektyw rozwoju. Planując przeprowadzenie testów, trzeba uświadomić sobie cel szczegółowy, jaki chcemy realizować w toku badań. Z tego powodu należy określić wybór odpowiednio skorelowanych prób.

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 0

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

W przygotowaniu kondycyjnym młodych sportowców bardzo istotne znaczenie ma kształtowanie a następnie kontrola szybkości. Szybkość określa zdolność człowieka do wykonywania ruchów w najmniejszych odcinkach czasu dla danych warunków.

Sport może uprawiać każdy – osobom zdrowym nie sprawia to większych kłopotów. Jednak dla osób niepełnosprawnych jest to ogromny wysiłek związany z przezwyciężaniem własnych ograniczeń i inwalidztwa. Za każdym zawodnikiem niepełnosprawnym kryje się dramatyczna historia, a za jego osiągnięciami – często nadludzka wręcz praca.