Małe gry w piłce nożnej (z ang. short-sided games) odgrywają ważną rolę jako element doskonalenia taktyki i techniki oraz kondycyjnych zdolności motorycznych. Małe gry są formą treningową, w której sytuacje boiskowe najbardziej przypominają realne warunki meczowe. Istotnym argumentem przemawiającym za stosowaniem tej formy w cyklu treningowym jest chęć rozgrywania "gierki" zwykle pod koniec treningu przez większość zawodników. 

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 0

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Nieodzownym elementem pracy trenera jest ciągłe poszukiwanie nowych uczestników specjalistycznej grupy treningowej. Aby jednak w przyszłości - po dłuższym okresie pracy z wybranym zawodnikiem - uniknąć zawodu, warto już na początku rozpoznać, czy młody sportowiec ma zadatki na przyszłego mistrza, czy też może powinien on spróbować sił w innej dyscyplinie.

Na mięśnie brzucha składają się mięsień prosty brzucha, mięsień skośny zewnętrzny i wewnętrzny, poprzeczny brzucha, piramidowy oraz czworoboczny lędźwi. Ten ostatni stanowi tylną jego ścianę i leży po obu stronach kręgosłupa lędźwiowego.