Podczas oceniania i analizowania poziomu wytrenowania pływaków używa się różnych testów do oceny możliwych osiągnięć zawodników w zakresie ich uwarunkowań funkcjonalnych organizmu, psychomotorycznych oraz technicznych.
 

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 0

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

"Gibkość można określić jako zdolność do wykonywania czynności ruchowych z dużą amplitudą. Uwarunkowa jest anatomiczną budową stawów, elastycznością więzadeł, ścięgien i mięśni oraz ich siłą. Rozróżnia się dwa rodzaje gibkości - czynną i bierną. Zakres gibkości biernej jest większy od czynnej gibkości. Różnica ta pod wpływem treningu maleje,głównie w wynik wzrostu czynnej gibkości. Gibkość ma bardzo duży wpływ na możliwości ruchowe zawodnika, zwłaszcza w ruchach wymagających krańcowego położenia w poszczególnych stawach. Stąd też uwzględnienie...

Technika w piłce nożnej jest fundamentem wszystkich działań, a zarazem jest jej najtrudniejszą składową do wytrenowania. Pod słowem "technika" kryje się "umiejętność ekonomicznego, celowego wykonywania wszystkich czynności ruchowych, niezbędnych w skutecznym prowadzeniu gry w określonych warunkach". Podstawą niemal każdego ćwiczenia w piłce nożnej jest jej nauczanie lub doskonalenie, dlatego w treningu piłkarskim poświęcamy jej dużo czasu i energii.