Czytnik urazów głowy dla zawodników futbolu amerykańskiego stworzony przez firmę i1 Biometrics, był testowany przez uczniów Middletown High School w stanie Nowy Jork w ostatnich tygodniach maja tego roku. Zawodnicy kilku drużyn piłkarskich trenowali z czytnikami przez trzy dni.

Test miał wykazać liczbę i poziom natężenia uderzeń w głowę. Pomiary służyły do określenia sytuacji zagrożenia, w których głowa zawodnika jest bezpośrednio narażona na wstrząsy mózgu.

W trakcie testów urządzenia zebrano niezbędne informacje także o rzeczywistym funkcjonowaniu jego oprogramowania i korzyściach płynących z zastosowania tego rodzaju narzędzi. W prezentacji programu dotyczącego działania urządzeń brali udział sanitariusze, nauczyciele, zawodnicy i trenerzy. Z udziału w tym przedsięwzięciu szczególnie dumni byli gracze trenujący z ImPACT-ami. Testowanie czytnika miało potwierdzić jego skuteczność w poprawieniu bezpieczeństwa graczy – kluczowego elementu zarówno dla zawodników, jak i dla trenera. Bez zapewnienia bezpieczeństwa nie można podejmować ryzyka i prowadzić efektywnego treningu. – Gra musi być bezpieczna – stwierdził Billy Donohue, trener drużyny futbolowej Middletown N.Y. High School. – Jeśli nie będzie bezpieczna, futbol amerykański przestanie istnieć1. Wiele szkół amerykańskich jest zainteresowanych działaniem ImPACT-u i rezultatami jego zastosowania.

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 0

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Trudno jest stworzyć koncepcję treningu, która swoją innowacyjnością budziłaby zachwyt i odsuwała w cień inne pomysły czy inicjatywy. I chyba nie o to chodzi, chociaż w pewnym sensie tak się stało w wypadku naszej propozycji ćwiczeń oporowych.

Pressing to system gry obronnej, którego celem jest jak najszybsze odebranie piłki przeciwnikowi jak najdalej od własnej bramki. Istota pressingu polega na stworzeniu takiej sytuacji, w której drużyna będąca w posiadaniu piłki nie będzie miała możliwości skutecznie utrzymać się przy niej i zagrozić drużynie broniącej.