Metoda HIT – High Intensity Training, czyli trening siły wysokiej intensywności to system treningowy, wokół którego krążą legendy o spektakularnych efektach, jakie on przynosi. Pojawiły się przy tym liczne nieścisłości i przekłamania. Dodatkowo zaś brak odpowiedniej ilości badań naukowych potwierdzających efektywność systemu pozwala funkcjonować metodzie HIT a priori, a zatem bez oparcia o fakty. Artykuł ten służyć ma usystematyzowaniu informacji poprzez odpowiedzi na pytania: Czym naprawdę jest High Intensity Training? Do kogo jest skierowany?...

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 0

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

W grupach społecznych, do których wszyscy należymy, ludzie przyjmują określone role: w pracy, w rodzinie, podczas towarzyskich rozgrywek w bilard, a tym bardziej w drużynie sportowej. Znajomość mechanizmów rządzących grupą jest podstawą pracy trenera. Jak sprawić, by w naszej drużynie – która jest jak orkiestra – zawodnicy zajęli odpowiednie miejsca i grali na odpowiednich instrumentach?

Rozgrzewka ruchowa jest nieodłącznym elementem każdych zajęć fizycznych, bez względu na formę aktywności, jaką uprawiamy – czy to będzie koszykówka, piłka nożna czy taniec.