Każdy zawodnik uprawiający daną dyscyplinę sportową, uczestniczący w rywalizacji na najwyższym poziomie, powinien cechować się odpowiednim przygotowaniem technicznym, funkcjonalnym, psychomotorycznym oraz taktycznym. Sukcesy olimpijskie są w zasięgu tych, którzy przeszli ostry proces selekcji i treningu oraz posiadają zespół cech predyscyponujących do pływania. Co zatem decyduje o zwycięstwie?

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 0

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Ciężka praca nad formą, długotrwałe przygotowywania, zawody, plany i marzenia - to codzienność każdego zawodnika. Jednak wszystko może pójść na marne, kiedy ciało i umysł będą sparaliżowane stresem. Jak można sobie z nim poradzić? Oto kilka wskazówek.

Ćwiczenia siłowe kryją w sobie magię. Ich nieograniczone możliwości oddziaływania na ludzkie ciało, wszechstronny rozwój zdolności motorycznych oraz budowanie najbardziej pożądanych cech charakterologicznych – waleczności, odporności i samokontroli czyni z nich narzędzie, którym umiejętnie posługujący się trener, nauczyciel, czy instruktor pozostawi w mięśniach i umyśle swoich podopiecznych niezwykłe i niezapomniane wrażenia.