Na różnych etapach kariery zawodowej trener ma różne cele działania i atuty. Doświadczenie jest niewątpliwym walorem i stanowi przewagę nad konkurencją, którą trzeba wykorzystać. Mimo to nierzadko zdarza się, że instruktorzy czy trenerzy w wieku 40 lat i więcej jedynie podglądają to, co robi młodzież i nieśmiało starają się ją naśladować.

Problem polega zatem na podjęciu dobrej decyzji – czy postawić na personal branding i kreowanie własnego wizerunku przez wzmacnianie pozycji eksperckiej na rynku, czy jednak zdecydować się na rozwój firmy (gdy mamy w planach tworzenie i rozwijanie własnej). To szalenie istotna decyzja, która determinuje kolejne.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 33  Strona 34  Strona 35

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Widoczność sześciopaku to bardzo pożądana cecha. W dużym stopniu świadczy o naszej aktualnej formie, szczególnie w odniesieniu do zawartości tkanki tłuszczowej w ciele. Nie każdy jednak wie, czym charakteryzuje się skuteczny trening mięśni brzucha i jak go wykonywać. Jak często i jak intensywnie należy stymulować ten rejon? Od czego tak naprawdę zależy wygląd mięśni brzucha? Przedstawiamy prawdę i rozprawiamy się z mitami.

Trening obwodowy to jedna z najważniejszych metod wykorzystywana w treningu sztuk walk. Jego ogromną zaletą jest wszechstronny rozwój adepta. Poprzez taki rodzaj treningu zwiększamy odporność organizmu na zmęczenie, pracujemy nad poszczególną techniką walki, ale przede wszystkim rozwijamy cechy sprawności fizycznej zawodnika, tj. siłę mięśniową, wytrzymałość, szybkość, zwinność, koordynację ruchową.