Moda na bycie fit nie przemija. Otwierają się nowe kluby sportowe i siłownie, na płaszczyźnie nowoczesnych technologii powstają nowe portale oraz aplikacje treningowe, żywieniowe czy społecznościowe. Jak się odnaleźć w tych trendach i wykorzystać je do zbudowania własnego wizerunku, krok po kroku opisuje Krzysztof Sztompka.

Podstawą pewności siebie i fundamentem profesjonalizmu jest wiedza. Wykształcenie zabierzemy ze sobą wszędzie tam, gdzie nas nogi poniosą. Wizerunek trenera powinien być poparty wykształceniem i doświadczeniem. W naszej branży szanuje się wykształcenie wyższe uzyskane na kierunkach związanych z pedagogiką i ogólnie rozumianym zdrowiem, dlatego też warto zdecydować się na studia na akademii wychowania fizycznego lub uniwersytecie na takich kierunkach, jak: sport, wychowanie fizyczne, turystyka i rekreacja, fizjoterapia. Uzyskanie specjalizacji po pierwszym stopniu studiów i ewentualna kontynuacja drugiego stopnia w celu uzyskania drugiej specjalizacji stanowi w oczach klientów dowód, że mają do czynienia z pasjonatem i profesjonalistą.

Jeśli nie jesteśmy w stanie z jakiegoś powodu ukończyć studiów lub mamy je już za sobą, to drugim krokiem jest ciągłe dokształcanie. Zwykło się mówić w naszym środowisku, że jeśli w tej branży  stoisz w miejscu, to tak naprawdę się cofasz. Część zarobionych pieniędzy zawsze powinniśmy inwestować w siebie. W każdym momencie rozwoju kariery zawodowej powinniśmy mieć na oku szkolenia i warsztaty. Rynek i tu wychodzi naprzeciw naszym oczekiwaniom, ponieważ mamy do wyboru całą gamę ośrodków i firm szkoleniowych. Możemy dokształcać się z zakresu: dietetyki i suplementacji, metodyki treningowej, fizjoterapii, rozwoju osobistego, marketingu i zarządzania. Jak wybrać dobre szkolenie i nie wydać pieniędzy niepotrzebnie? Przyglądajmy się przede wszystkim opiniom uczestników minionych edycji – zarówno o samych szkoleniach czy warsztatach, jak i o prowadzących i ogólnej organizacji. Następnie zwróćmy uwagę na to, jakie certyfikaty gwarantuje nam ukończenie danego kursu: czy są honorowane poza granicami kraju, czy są wydawane przez akredytowane placówki szkoleniowe. Kolekcja certyfikatów jest w oczach klienta świadectwem naszych ambicji i profesjonalizmu, a w rozmowie o pracę stanowi silną kartę przetargową.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 61  Strona 62  Strona 63  Strona 64

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Od czego powinniśmy zacząć, by mieć pewność, że nasz trening czy dieta się sprawdzają? Od wykonania rzetelnych pomiarów dotyczących naszego ciała. Jak je prawidłowo przeprowadzić, opisuje Mariusz Rokita.

Obecnie dziecięce wrodzone zainteresowanie ruchem tłumione jest przez otaczający je świat. Liczne zabawy na świeżym powietrzu i aktywność z rówieśnikami zastąpił komputer. W wielu szkołach zajęć sportowych w szkole jest za mało, nie zawsze też są one ciekawe i motywujące, a dzieci nie chcą z nich korzystać. Ten stan rzeczy pogłębia niezdrowe odżywianie. Jak to zmienić? Marcin Rogala proponuje rozwiązanie w postaci trenera personalnego, który zajmuje się nie tylko sportem i dietą, ale stanowi również pewnego rodzaju wzór...