Wydawać by się mogło, że w ćwiczeniach i regularnych treningach chodzi przede wszystkim o efektywność. Okazuje się, że nie tylko. Ważna jest również satysfakcja klienta z aktywności podjętej pod okiem trenera personalnego. Trenerzy mają zatem utrudnione zadanie, ponieważ proponowane przez nich ćwiczenia nie dość, że muszą być skuteczne, to dodatkowo powinny sprawiać, że klient z chęcią i zapałem wróci na kolejny trening.

Po wielu rozmowach z klientami trenerów personalnych, a także po przeanalizowaniu upodobań moich podopiecznych, stworzyłam ranking najbardziej lubianych przez nich ćwiczeń. Na wstępie należy jednak zaznaczyć, że lubiane nie oznaczają wcale najlepsze, najciekawsze czy najtrudniejsze. To czy jakieś ćwiczenie trafi a na listę ulubionych czy nie, często związane jest z jego niskim poziomem trudności i/lub intensywnością. Należy jednak pamiętać, że czerpanie przyjemności z wykonywania określonych ćwiczeń sprawia, że klient wykonuje je chętniej, dłużej, częściej i bardziej efektywnie. To uczucie komfortu w konsekwencji ułatwia osiągnięcie założonego przez nas i podopiecznego celu.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 76  Strona 77

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Praca trenera personalnego zdecydowanie różni się od działania animatora sportu. Analiza pokazuje, że trener i animator mają wiele punktów wspólnych. Okazuje się, że istniejące różnice można wykorzystać w pracy z podopiecznymi. W jaki sposób? Postaram się udzielić odpowiedzi na to pytanie.

Rok 2018 zapowiada się bardzo dobrze, zarówno jeśli chodzi o finansowanie, jak i ze względu na perspektywy szkoleniowo- -organizacyjne w polskim sporcie. Coraz pewniej wkraczają do niego również nowoczesne technologie, które udoskonalają proces szkolenia, a nawet śledzenia rozgrywek w różnych dyscyplinach. Kolejne rewolucyjne urządzenia dają nam coraz większe szanse na wykorzystanie pełnego potencjału zawodników i lepszej diagnostyki procesu przygotowania każdego sportowca. Pozostaje tylko liczyć, że udoskonalane...