Rynek

Oferta zajęć zależy przede wszystkim od infrastruktury szkoły. Zdecydowana większość szkół, w których przeprowadzono badanie, dysponuje salą gimnastyczną (88%) oraz boiskiem zewnętrznym do sportów zespołowych (87%). Nieco ponad jedna trzecia (37%) szkół posiada instalacje zewnętrzne do treningu lekkiej atletyki (np. piaskownicę do skoku w dal, bieżnię itp.).

Zanim zaczniemy podejmować decyzje, jakie działania wizerunkowe powinniśmy prowadzić w Internecie, a jakie poza nim, zanalizujmy najpierw, na czym będziemy budować i rozwijać swoją eksperckość.

Sama obecność w mediach społecznościowych i posiadanie swojej witryny internetowej nie wystarczy ani niczego nie gwarantuje — podobnie jak dobre zdanie o nas i naszych kompetencjach wypowiadane przez starych znajomych. Czy chodzi tylko o miłe „połechtanie ego”? A może o nieodstawanie od innych, którzy poza pracą instruktora fitness czy trenera karate postawili na obecność w Internecie?

W obliczu takich wymagań należy zrobić wszystko, aby rozpoznać i poprawić każdy najdrobniejszy mankament, aby tym samym przyczynić się do osiągnięcia najlepszego wyniku sportowego.

Instruktorzy, trenerzy czy animatorzy czasu wolnego to w przeważającej mierze absolwenci studiów pedagogicznych o kierunku wychowanie fizyczne nieprzygotowani do zmagań z konkurencją na rynku przedsiębiorczości czy działań marketingowych. A bez tego trudno o sukces, szczególnie spektakularny.

„Moja Prawda” Mike'a Tysona to autobiografia wyjątkowa w świecie książek wielkich sportowców. Z jednej strony to książka wulgarna, ostra, momentami wręcz agresywna, ale jednocześnie bardzo szczera, prawdziwa i refleksyjna. Dokładnie taka, jak jej autor, który znany był z bardzo zmiennych nastrojów.

Dobrze się stało, że Polska miała okazję do przeprowadzenia historycznych, bo pierwszych mistrzostw Europy w zapasach U-23. To kolejne doświadczenie organizacyjne może wpłynąć tylko pozytywnie na wizerunek polskich zapasów w Europie i na świecie. Poza tym jest nadzieja, że impreza ta zagości na stałe w kalendarzu zmagań UWW, o co teraz zabiegają już pozostałe federacje narodowe, które podczas zawodów składały stosowne opinie i deklaracje.

Z Łukaszem Kuśnierzem i Przemysławem Romańskim, współwłaścicielami i założycielami wydawnictwa Sine Qua Non o książkach sportowych rozmawia Jakub Jelonek. Czy trzeba dzisiaj zaskoczyć czytelnika czymś specjalnym, aby kupił sportową książkę?

Jaki kupić rower do ścigania się – 26’’, 27,5’’, a może 29’’? Jest wiele artykułów na ten temat, a na forach aż huczy od dyskusji, tyle że po ich przeczytaniu nadal niewiele wiemy. Warto zatem zaoferować pomoc w wyborze. Radzi trener MTB Bogdan Choma.

Wiosna to czas, w którym coraz więcej ludzi zaczyna biegać. W związku z tym wybór odpowiedniego obuwia jest bardzo istotny. Wydaje się to bardzo proste, jednak w praktyce tak nie jest. Obuwie odpowiednio dobrane do rodzaju naszej stopy pozwoli nam nie tylko uniknąć kontuzji, ale także sprawi, że bieganie stanie się przyjemniejsze.