Wykorzystanie komputera w pracy nauczyciela wychowania fizycznego nie sprowadza się tylko do pisania scenariuszy lekcji, przygotowania dyplomów na sportowe wydarzenia szkolne czy jako efektowny środek dydaktyczny, podnoszący atrakcyjność sposobu nauczania. Rozwój współczesnego nauczyciela opiera się przede wszystkim na ciągłym poszukiwaniu nowych metod, form oraz środków swojej pracy.

Strony internetowe to potężna skarbnica informacji, z których warto korzystać. Pomocne mogą być strony:

Poza tym na lekcji wychowania fizycznego niewątpliwie największą rolę spełnia ruch i aktywność fizyczna. Wykorzystanie multimedialnych środków ma tylko wspomagać proces wychowania fizycznego, między innymi poprzez krótkie filmy instruktażowe, ciekawy i zachęcający pokaz ćwiczenia, fragmenty gry itp., który może wpłynąć na szybsze opanowanie danej umiejętności lub niekiedy zachęcić do próby jej podjęcia. W dalszej kolejności zachęci ucznia do uczestniczenia w kolejnych zajęciach.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 6

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Z roku na rok zainteresowanie triathlonem wzrasta, a organizatorzy tego typu zawodów nie mogą narzekać na brak uczestników. Tegoroczny JBL Triathlon Sieraków odbędzie się w ostatni weekend maja, czyli 28–29 maja 2016 roku. To jedne z pierwszych tego typu dużych zawodów w sezonie, otwierające cykl imprez triathlonowych ENEA Tri Tour.