Blisko połowa internautów (49 proc. wszystkich odpowiedzi) uważa się za zwolenników zdrowego trybu życia, ale co trzeci (32,6 proc. wskazań) nie potrafi określić, jaki tryb życia prowadzi wynika z badania SW Research.

Najczęściej uprawianą aktywnością sportową jest jazda na rowerze (45,3 proc. wszystkich badanych, więcej wskazań wśród mężczyzn – 51,7 proc.) lub ćwiczenia wykonywane samodzielnie we własnym domu (41,3 proc. odpowiedzi, częściej kobiety 51,8 proc.). Co trzeci badany biega (35,3 proc. wszystkich badanych osób), pływa (26,2 proc., częściej mężczyźni – 31,6 proc.) lub ćwiczy na siłowni (17,6 proc.). Najmniejszą popularnością sportową cieszą się nordic walking i jazda na nartach lub desce snowboardowej (odpowiednio 8,4 proc. oraz 7,8 proc.). Sztuki walki są najrzadziej wybieraną formą aktywności sportowej decyduje się na nie jedynie 6,5 proc. osób. Niemal co siódma badana osoba zadeklarowała, że regularnie angażuje się w inne aktywności sportowe niż te wymienione w badaniu.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 4

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Współpraca ze sportowcem wymaga od psychologa nie tylko umiejętności profesjonalnych, lecz także znajomości konkretnej dyscypliny sportu i jej specyfiki oraz stałej refleksji nad poziomem własnej pracy. Zainteresowanie tą dziedziną psychologii jest w Polsce coraz bardziej widoczne, kierunki kształcenia w tym zakresie otwierają kolejne uczelnie, a oferta szkoleń jest imponująca. Istnieją olbrzymie możliwości poszerzania wiedzy i zastosowania psychologii do poprawiania osiągnięć sportowych.