Na orlikach rządzi piłka nożna, jednak warto pokazać dzieciom, że inne zespołowe gry sportowe mogą być równie atrakcyjne. Adam Suska z Fundacji Orły Sportu przedstawia podsumowanie projektu „PGNiG Kocham Ręczną na Orliku”, w którym wzięło udział prawie 16 000 dzieci i młodzieży z całej Polski. Ćwicząc i grając pod kierunkiem gwiazd reprezentacji Polski, dzieci zapoznawały się z podstawami techniki gry w szczypiorniaka.

Skąd ten pomysł

Fundacja jest operatorem rządowego programu „Lokalny Animator Sportu”, który obejmuje prawie 2000 orlików we wszystkich 16 województwach naszego kraju. Ambicją zespołu jest propagowanie sportu w różnych jego odmianach oraz pokazanie, że orliki doskonale się do tego nadają. Dlatego zdecydowaliśmy się z projektem „PGNiG Kocham Ręczną na Orliku” przystąpić do konkursu Ministerstwa Sportu i Turystyki na dofinansowanie zadań rozwoju sportu dzieci i młodzieży w ramach programu „Sport Wszystkich Dzieci”. Oprócz merytorycznej zawartości niewątpliwym atutem naszego projektu była wcześniej podpisana umowa ze sponsorującą piłkę ręczną firmą Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.

Uważaliśmy, że najlepszą promocją piłki ręcznej wśród dzieci i młodzieży będą bezpośrednie kontakty z gwiazdami tej gry, piłkarzami reprezentacji Polski. W tym celu po wygraniu ministerialnego konkursu podpisaliśmy umowę ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce, dzięki której mogliśmy zaangażować w nasz projekt wybitnych zawodników reprezentacji Polski.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 4  Strona 5  Strona 6  Strona 7

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Wakacje to niepowtarzalna okazja, by zorganizować obóz sportowy, a także wzmocnić ducha drużyny, przeżyć coś niezapomnianego i wrócić z nową energią do codziennych treningów. Zajęcia z psychologii sportu prowadzone przez firmę SPORT AND MINDS są nieodłącznym elementem programu letnich obozów Akademii Piłkarskich JUVENTUS w Polsce. Agnieszka i Marcin Kwiatkowscy opowiadają, co ciekawego działo się na Groklin Camp 2018 w Grodzisku Wielkopolskim.

Na pytania, która z dyscyplin zapewnia wszechstronny rozwój i realizuje różnorodne potrzeby dziecka, wykorzystując jego wrodzone atuty, a jednocześnie przyczynia się do rozwoju psychologicznego i społecznego dziecka, odpowiada Katarzyna Buszewicz, była koszykarka AZS Poznań, od wielu lat trenerka najmłodszych zawodników.