Wakacje to niepowtarzalna okazja, by zorganizować obóz sportowy, a także wzmocnić ducha drużyny, przeżyć coś niezapomnianego i wrócić z nową energią do codziennych treningów. Zajęcia z psychologii sportu prowadzone przez firmę SPORT AND MINDS są nieodłącznym elementem programu letnich obozów Akademii Piłkarskich JUVENTUS w Polsce. Agnieszka i Marcin Kwiatkowscy opowiadają, co ciekawego działo się na Groklin Camp 2018 w Grodzisku Wielkopolskim.

W dniach 4–10 sierpnia bieżącego roku Juventus Academy Toruń zabrała swoich zawodników z roczników 2005–2009 na Groklin Camp do Grodziska Wielkopolskiego. Uczestników obozu gościł Hotel Rodan-Groklin, który może pochwalić się bogatymi tradycjami piłkarskimi (założony w 1922 r., w latach 1997–2008 centrum treningowe dla pierwszoligowej drużyny – Groclin Dyskobolia, a obecnie Warty Poznań). Ducha wspaniałej piłkarskiej historii przypominają liczne zdjęcia, które można zobaczyć niemal w każdej części hotelu, jak również widoczna z hotelowej loży zabytkowa, drewniana Trybuna pochodząca z 1925 r.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 8  Strona 9  Strona 10

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Na orlikach rządzi piłka nożna, jednak warto pokazać dzieciom, że inne zespołowe gry sportowe mogą być równie atrakcyjne. Adam Suska z Fundacji Orły Sportu przedstawia podsumowanie projektu „PGNiG Kocham Ręczną na Orliku”, w którym wzięło udział prawie 16 000 dzieci i młodzieży z całej Polski. Ćwicząc i grając pod kierunkiem gwiazd reprezentacji Polski, dzieci zapoznawały się z podstawami techniki gry w szczypiorniaka.

Na pytania, która z dyscyplin zapewnia wszechstronny rozwój i realizuje różnorodne potrzeby dziecka, wykorzystując jego wrodzone atuty, a jednocześnie przyczynia się do rozwoju psychologicznego i społecznego dziecka, odpowiada Katarzyna Buszewicz, była koszykarka AZS Poznań, od wielu lat trenerka najmłodszych zawodników.