Jeszcze do niedawna sądzono, iż śniadanie jest podstawą całego dnia. Obecnie dietetycy nie wskazują jednego, najważniejszego posiłku, apelują oni o spożywanie co najmniej 5 małych posiłków w ciągu dnia. Właśnie w takim systemie żywienia widzą sposób na zgrabną sylwetkę i zdrowy, odporny organizm. Zdaniem wykwalifikowanych dietetyków zupa (a szczególnie warzywna) reguluje funkcjonowanie przewodu pokarmowego, nie pozwala na wyziębienie organizmu, a także dostarcza wielu cennych składników.

Np. zupa krem z pomidorów z bazylią Marwit, który jest przygotowywany wyłącznie ze świeżych warzyw i ziół może być niezłym urozmaiceniem dziennego jadłospisu. Pomidory zawierają witaminy C, E oraz B, w swym składzie mają wiele antyoksydantów – substancji, które likwidują wolne rodniki. Pomidory to źródło także witaminy PP, która korzystnie wpływa na metabolizm cukru i cholesterolu we krwi, oraz witaminy K mającej właściwości przeciwkrzepliwe. Poza tym, co bardzo ważne, krem ten nie zawiera w swym składzie sztucznych barwników, alergenów, konserwantów oraz glutenu.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 4

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Jak wynika z najnowszych badań opinii aż 40% Polaków uprawia sport co najmniej raz w tygodniu, a ok. 8% ankietowanych co najmniej raz w miesiącu. Wyniki badania „Jak Polacy uprawiają sport” przeprowadzonego na zlecenie LUX MED, pokazują, że 4 na 10 Polaków nie wykonało żadnych działań, aby przygotować się do uprawiania aktywności fizycznej.