„Jest jak Forrest Gump, tylko prawdziwy...” – tak o autorze 50 maratonów w 50 dni (Wydawnictwo GALAKTYKA) pisze amerykański dziennik „Newsday”. Wśród wielu opinii o „najsprawniejszym człowieku na ziemi”, ta odsłania nową twarz Karnazesa – indywidualisty, który niezmiennie wierzy w swoje życiowe decyzje i obrane kursy. Bez względu na to, do jakich dążymy celów, Dean Karnazes pomoże nam „zacząć dobrą nogą”. Biegowa podróż przez 50 stanów Ameryki to źródło uniwersalnych doświadczeń związanych z pokonywaniem trudności, motywacją oraz odnajdywaniem radości w kontakcie z drugim człowiekiem. – Z punktu widzenia sportu i fizjologii wysiłku, 50 maratonów w 50 dni nie ma kompletnie żadnego sensu, ale nam, zwykłym śmiertelnikom, uświadamia, jak mikroskopijnym wysiłkiem jest pokonanie dystansu 42 kilometrów „tylko” raz. Ten wyczyn oznacza również coś więcej – problemy nie istnieją, a mierzyć musimy się z wyzwaniami. Ich pokonywanie to najpiękniejsza przygoda na świecie!

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 0

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Jak wynika z najnowszych badań opinii aż 40% Polaków uprawia sport co najmniej raz w tygodniu, a ok. 8% ankietowanych co najmniej raz w miesiącu. Wyniki badania „Jak Polacy uprawiają sport” przeprowadzonego na zlecenie LUX MED, pokazują, że 4 na 10 Polaków nie wykonało żadnych działań, aby przygotować się do uprawiania aktywności fizycznej.

Jeszcze do niedawna sądzono, iż śniadanie jest podstawą całego dnia. Obecnie dietetycy nie wskazują jednego, najważniejszego posiłku, apelują oni o spożywanie co najmniej 5 małych posiłków w ciągu dnia. Właśnie w takim systemie żywienia widzą sposób na zgrabną sylwetkę i zdrowy, odporny organizm. Zdaniem wykwalifikowanych dietetyków zupa (a szczególnie warzywna) reguluje funkcjonowanie przewodu pokarmowego, nie pozwala na wyziębienie organizmu, a także dostarcza wielu cennych składników.