Mój klub

Początek roku szkolnego to doskonały czas na podjęcie decyzji o założeniu uczniowskiego klubu sportowego. Nasz ekspert Dariusz Skrzyński przedstawia najczęściej pojawiające się pytania związane z funkcjonowaniem UKS w szkole wraz z odpowiedziami na nie.

Mistrzostwa świata w piłce nożnej czy w każdej innej dyscyplinie to okres wzmożonej działalności mediów, które bacznie śledzą nie tylko mecze, ale każdy ruch zawodników i trenerów. Doświadczenia wskazują, że nawet gwiazdy nie zawsze dobrze radzą sobie w kontaktach z mediami, dlatego warto się odpowiednio przygotować do rozmów z dziennikarzami. Jak opracować plan długofalowej współpracy z mediami? Czego nie mówić podczas wywiadu? Z jakich form kontaktu z prasą najlepiej korzystać? Na te i wiele...

Znalezienie sponsora stanowi w dzisiejszych czasach o „być albo nie być” wielu klubów. By się rozwijać lub marzyć o większych sukcesach musimy szukać dodatkowych środków, które pozwolą na nowe inwestycje i awans sportowy. I choć poszukiwanie sponsora to długa i żmudna droga, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Dopracowanie oferty sponsorskiej pozwoli nam nie tylko pozyskać niezbędne pieniądze, lecz także doprowadzi do wyczekiwanego sukcesu zawodnika bądź drużyny.

Sprawne funkcjonowanie klubu sportowego w dużym stopniu zależy od finansów. Baza finansowa wydaje się prawdziwym kluczem do otwarcia sportowych drzwi, pozwalającym myśleć o podstawowych celach wyznaczonych przez klub. Strategia działania danego klubu sportowego bez odpowiedniego zabezpieczenia finansowego często kończy się niepowodzeniem. Jednym z narzędzi, które przychodzi z pomocą jest dynamicznie rozwijające się zjawisko crowdfundingu. O tym, czym jest to zjawisko oraz jakie projekty są finansowane w jego ramach słów kilka...

Podstawowym elementem funkcjonowania dzisiejszych klubów sportowych są finanse. Brak odpowiednich środków pieniężnych powoduje, że ich działalność jest zagrożona. Z pomocą przychodzą jednak mechanizmy prawne pozwalające na dotowanie klubów sportowych. Jednym z nich jest finansowanie wspomnianych podmiotów przez JST. Jak pozyskać dotację na gruncie obowiązujących przepisów prawnych oraz które kluby mogą starać się o dodatkowe środki finansowe? Szczegóły w artykule Jakuba Rzeszowskiego.

Szkoły, kluby, lokalne społeczności, indywidualni trenerzy… Wszyscy mogą sięgać po dodatkowe środki na sport. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie szukać. Spójrzmy, jakie źródła powinniśmy śledzić w pierwszych tygodniach nowego roku kalendarzowego.