Wielu trenerów i instruktorów nie zwraca uwagi na sposób odżywiania się swoich podopiecznych. Tymczasem rola prawidłowego żywienia w kształtowaniu zdolności do wysiłku i wspomaganiu racjonalnego, intensywnego treningu wydaje się być niepodważalna.

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 0

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Zawodnicy różnych dyscyplin sportu na każdym kroku zachęcani są do stosowania suplementów i odżywek przeznaczonych dla sportowców oraz osób o wzmożonym wysiłku fizycznym. Każdego dnia, szereg informacji napływających z Internetu, etykiet preparatów, ulotek informacyjnych oraz reklam telewizyjnych i radiowych daje poczucie wrażenia, że określone składniki są niezbędne dla osiągnięcia optymalnej sprawności fizycznej.

Taniec można wpleść w zajęcia sportowe - bez względu na to, w jakiej dziedzinie sportu prowadzimy warsztaty. Taniec, np. w trakcie rozgrzewki, nie musi oznaczać tańca w jego dosłownym znaczeniu, czyli takiego, jakim go z reguły postrzegamy -  w pełnej formie, pełnego wyrazu, stanowiącego kompleksowy układ choreograficzny. Możemy z niego natomiast zapożyczyć wiele poszczególnych elementów do rozgrzewki. W jaki sposób możemy połączyć elementy taneczne z rozgrzewką?