Osiągnięcie wysokiego rezultatu sportowego jest zależne nie tylko od predyspozycji genetycznych i skutecznie prowadzonego treningu, ale także od prawidłowego sposobu żywienia oraz stosowanej suplementacji. Biorąc powyższe pod uwagę, przemysł farmaceutyczny promuje całą gamę środków farmakologicznych mających na celu zwiększenie wydolności fizycznej i siły oraz redukcję nieaktywnej masy ciała sportowca.

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 0

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Porównanie wpływu dwóch krótkoterminowych odmiennych form treningu (interwałowego treningu sprinterskiego i tradycyjnego treningu wytrzymałościowego) na zmiany adaptacyjne w mięśniach szkieletowych i poprawę możliwości wysiłkowych.

Sukces uderza do głów sportowców na całym świecie. Co zmienia się w osobie zawodnika i jego otoczeniu, że niemal z dnia na dzień staje się lub jest odbierany jako zarozumiały, wyniosły i lekceważący?

Co jakiś czas w mediach pojawiają się doniesienia o zawodnikach, którzy zaprzepaszczają swój talent i możliwości na fantastyczną karierę. Niektórym udaje się ciężką pracą wrócić do sportu, jednak część z nich pozostaje już w cieniu „dawnego“ samego siebie. Uderzenie sodówki może zniszczyć karierę zawodnika w każdym wieku, niezależnie od...