Gdy dwa lata temu na Kongresie Body Life pierwszy raz zetknąłem się z Kamagon Ball, pomyślałem, że to kolejny gadżet dla słodkiego fitnessu z bieżniami i kawiarnią. Jednak po treningu pokazowym zmieniłem zdanie. Okazało się, że jest to profesjonalny sprzęt do treningu funkcjonalnego tak dla fitnessu, jak i sportu. Efektem tej zmiany jest założenie pierwszej profesjonalnej sekcji Kamagon Ball w naszej Akademii w Krakowie.

Najpierw zacząłem realizowaćprogram producenta,jednak po trzechmiesiącach zacząłem gomodyfikować i dostosowywać dopotrzeb naszego klienta. W efekciepowstało sześć programów, w tymdwa dla grup zawodowych – policja,wojsko, ratownictwo medyczne.

Czym na rynku fitness jest Kamagon Ball?

Kamagon Ball to gumowa piłka z uchwytami wypełniona wodą. W zależności od tego, ile wleje się wody, można uzyskać odpowiednią masę piłki. Została ona zaprojektowana jako wypełnienie luki w funkcjonalnych ćwiczeniach fizycznych. Większość ćwiczeń na zwykłych akcesoriach ma na celu trenowanie pojedynczej grupy mięśniowej i rzadko umożliwia ćwiczenia kilku grup mięśniowych jednocześnie. Kamagon Ball pozwala automatycznie połączyć obydwie kwestie i jeszcze więcej. To coś więcej niż po prostu nakierowywanie treningu na grupę mięśni; umożliwia bowiem rozwój całego ciała w skuteczny i wydajny sposób. Kamagon Ball jest zdestabilizowaną wagą, która wykorzystuje zasadę Hydro-Inertia™ do ćwiczenia mięśni. Wyćwiczone mięśnie nie mogą realizować swojego prawdziwego potencjału bez dobrze ukształtowanego systemu nerwowego. Mięśnie nigdy nie są autonomiczne; muszą otrzymywać sygnały od nerwów zakotwiczonych w całym ciele. Szkolenie stabilności jest bardzo skutecznym sposobem na to, aby uczynić te sygnały skuteczniejszymi i efektywnymi. Nerwy dopasują się do potrzeb mięśni przez szkolenie stabilności z Kamagon Ball.

Kluczem do zmiany jest hydrobezwładność piłki

Ta cecha piłki warunkuje, które grupy mięśniowe włączają się do pracy i w której fazie. Dlatego może być wykorzystywana w każdej dyscyplinie sportowej do ćwiczeń stabilizujących, mobilizujących mięśnie do ciężkiej pracy, jak i w fitnessie rehabilitacyjnym, zwanym Medical Fitness. Zwłaszcza po urazach ćwiczenia z piłką mobilizują mięśnie do działania, reakcji na zaskoczenia bodźcami zewnętrznymi.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 44  Strona 45

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

TrainerPRO to nowy na rynku projekt autorstwa Marcina Gabora, który opiera się na współpracy z trenerami oraz klubami piłkarskimi – od ekstraklasy po IV ligę. Jednym z głównych zadań agencji analityczno-doradczej jest dopasowanie charakterystyki szkoleniowców do kryteriów wyznaczonych przez klub poszukujący nowego szefa sztabu trenerskiego.