4 lata temu EURO 2012 w Polsce wniosło świeży powiew emocji sportowych. Mamy dobrą infrastrukturę drogową, nowe stadiony i wiele inwestycji powstałych przy tej okazji. Do tego odbyły się konferencje nt. sportowego prawa piłkarskiego, rozwój wolontariatu sportowego, jednym słowem – zyski. Kibicowaliśmy naszym.

Teraz też zaciekle kibicujemy, z nadzieją, że wyjdziemy z grupy, bo pisząc ten tekst dopiero pierwszy mecz (Polska – Irlandia Płn. 1:0) za nami. I nie chcemy zawiedzionych ambicji.

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 80

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Dobry nauczyciel wychowania fizycznego pracuje jak sprawny menedżer. Zarządza zespołem klasowym, czasem, przestrzenią do ćwiczeń, przyborami, całym procesem dydaktyczno-wychowawczym. Wyznacza cele, zadania, planuje metody, formy zajęć, monitoruje i rozlicza z efektów. Jak w dobrym przedsiębiorstwie, z tą tylko różnicą, że szkoła to nie manufaktura, a co najwyżej „fabryka” kreacji osobowości. Nauczyciel – jak każdy kierownik – musi przyjąć określony styl zarządzania. Który jest najbardziej odpowiedni?

Umiejętność zrelaksowania się jest współcześnie coraz bardziej pożądana i głośno mówi się o konieczności odpoczynku od codziennej gonitwy, odcięcia się od świata i zadbania o siebie. Często ludzie mają mylne pojęcie odnośnie do tego, czym jest relaks, na szczęście naprzeciw wychodzą nam różne poradniki dostępne na rynku. Praktykowanie relaksacji sprzyja lepszemu radzeniu sobie z trudnymi sytuacjami, poprawie samopoczucia i zdrowia oraz regeneracji organizmu.