MAGAZYN TRENERA

Działy

z-trenerskiego-swiata

W tym dziale prezentujemy i analizujemy metody szkoleniowe najlepszych trenerów wskazując, jakie działania przyniosły im sukces. Do tej pory przedstawiliśmy m. in. sylwetki: trenera Manchester United Alexa Fergusona, trenera AC Milan Davida Corti oraz szkoleniowca Chelsea Jose Murinio.

warsztat-trenera

To najbardziej praktyczna i instruktażowa część „Magazynu Trenera”. Wysokiej rangi specjaliści dzielą się z Czytelnikiem swoją wiedzą i doświadczeniem, wskazują jak wychować mistrza oraz radzą jak najlepiej zaplanować i zrealizować trening z zawodnikiem. Warsztat trenera to nie tylko rady doświadczonych praktyków, ale przede wszystkim gotowe do wykorzystania, wzbogacone zdjęciami, plany treningowe, które krok po kroku pokażą, jak prowadzić zawodników efektywnie i z głową.

medycyna-w-sporcie

Ten blok stworzyliśmy z myślą o zdrowiu zawodników. Każdy rodzaj treningu wymaga bowiem odpowiedniego poziomu przygotowania – również w zakresie diagnostyki. Dlatego radzimy naszym Czytelnikom, jakie badania powinni wykonywać cyklicznie ich klienci, by bez uszczerbku na zdrowiu uczestniczyć w treningach i zawodach. Eksperci „Magazynu Trenera” podsuwają także nowinki ze świata medycyny sportowej, z pomocą których łatwiej określić poziom uzyskanej progresji.

psychologia-w-sporcie

We współpracy z najlepszymi psychologami sportowymi radzimy trenerom, zawodnikom i rodzicom młodych adeptów aktywności fizycznej, jak efektywnie wykorzystywać mięśnie umysłu. Dostarczamy narzędzi niezbędnych do optymalizacji wyników i zbudowania pełnego, sportowego zaangażowania, ponieważ wiemy, że mózg jest jednym z najważniejszych mięśni pracujących na zwycięstwo trenowanego sportowca.

 

rynek

Oceniamy i prezentujemy to co najlepsze na rynku – sprzęt i odzież sportową, przyrządy i najnowsze rozwiązania technologiczne oraz nowości i ciekawostki. Do tej pory nasi autorzy recenzowali m.in. pulsometry, oddychające koszulki, buty do biegania, spalacze tłuszczu, a także suplementy diety.

prawo-sportowe

Doświadczeni prawnicy podsuwają rozwiązania z zakresu prawa sportowego oraz innych dziedzin istotnych dla środowiska szkolnego i sportowego. Piszemy o najważniejszych zmianach prawnych, które mogą mieć realny wpływ na aktywność naszych Czytelników.

wywiad-mt

Rozmawiamy z utytułowanymi sportowcami, trenerami, zawodnikami, działaczami sportowymi i przedstawicielami szeroko pojętej kultury fizycznej, którzy dzielą się z nami swoimi refleksjami, radami, a także przedstawiają swój sposób na odniesienie mniejszych
i większych sukcesów w sporcie. Za nami m. in. rozmowy z Marcinem Gortatem, Krzysztofem „Diablo” Włodarczykiem oraz Krzysztofem Głowackim.

dieta-sportowa

Nierozłącznym elementem treningu jest dieta. Dlatego poświęcamy jej sporo uwagi i piszemy o roli jadłospisu w życiu sportowców. Ten dział dedykowany jest przede wszystkim trenerom, którzy ze szczególną pieczołowitością analizują jadłospisy swoich podopiecznych.