Działy

warsztat-trenera

To najbardziej praktyczna część „Magazynu Trenera”. Wysokiej rangi specjaliści dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, wskazują, jak najlepiej zaplanować i zrealizować trening z zawodnikami. Warsztat trenera to nie tylko rady doświadczonych praktyków, ale przede wszystkim gotowe do wykorzystania, wzbogacone zdjęciami plany treningowe, które krok po kroku pokazują, jak prowadzić młodych sportowców efektywnie i z głową.

psychologia-w-sporcie

We współpracy z najlepszymi psychologami sportowymi podpowiadamy trenerom, zawodnikom i rodzicom młodych adeptów aktywności fizycznej, jak efektywnie wykorzystywać „mięśnie umysłu”. Dostarczamy narzędzi niezbędnych do optymalizacji wyników i zbudowania pełnego, sportowego zaangażowania, ponieważ wiemy, że mózg jest jednym z najważniejszych organów pracujących na zwycięstwo zawodnika.

dieta-sportowa

Piszemy o roli diety w życiu sportowców i podajemy przykłady dziennych jadłospisów dla zawodników poszczególnych dyscyplin. Ten dział dedykowany jest przede wszystkim trenerom, którzy pieczołowicie analizują jadłospisy swoich podopiecznych, a w przypadku młodych sportowców chcą im wpoić zasady zdrowego odżywiania.

medycyna-w-sporcie

Eksperci „Magazynu Trenera” dzielą się nowinkami ze świata medycyny sportowej, a także rozprawiają z mitami dotyczącymi zakazu uprawiania sportu – podpowiadają, na co zwrócić uwagę przy trenowaniu dzieci z chorobami przewlekłymi, takimi jak astma czy cukrzyca. Radzą również, jak zminimalizować ryzyko kontuzji i co zrobić, gdy już do niej dojdzie.

moj-klub

Blok ten poświęciliśmy działalności klubów sportowych, jej finansowania oraz kwestiom prawnym związanym z funkcjonowaniem klubów i stowarzyszeń sportowych.

 

strefa-trenera-personalnego

W dziale tym poruszamy między innymi tematykę budowania własnego wizerunku jako trenera, diagnozowania potrzeb trenującego czy motywowania go do pracy. Podpowiadamy, jak wykorzystać do tego celu media społecznościowe, a także jak dbać o zadowolenie klientów z treningu.

mt-info

W tym bloku przedstawiamy relacje z ciekawych przedsięwzięć o charakterze sportowym, które mogą stać się inspiracją dla reszty środowiska trenerskiego. Analizujemy również metody szkoleniowe najlepszych trenerów, wskazując, jakie działania przyniosły im sukces.

wywiad-mt

Rozmawiamy z utytułowanymi sportowcami, trenerami, zawodnikami, działaczami sportowymi i przedstawicielami szeroko pojętej kultury fizycznej, którzy dzielą się z nami swoimi refleksjami, radami, a także przedstawiają swój sposób na odniesienie sukcesów w sporcie.